رنگرزی

رنگرزی رنگرزی

رنگرزی لباس چیست؟ برای همه ما پیش ‌آمده است که لباس ‌هایی داریم که در مرور زمان دچار رنگ رفتگی شده‌اند و به دلیل این ‌موضوع قابل ‌استفاده نیستند. در این مقاله به سوال رنگرزی لباس چیست؟ پاسخ می‌ دهیم. بسیاری از خشک ‌شویی ها خدمات رنگرزی را ارائه می‌دهند تا با استفاده از آن بتوانید با رنگ کردن مجدد لباس‌ ها دوباره از آن‌ ها استفاده کنید. رنگرزی لباس فرایندی است که طی آن رنگ به بافت و الیاف پارچه منتقل می‌شود و باعث می ‌شود تا پارچه رنگ دائمی و طولانی به خود بگیرد. در فرایند رنگرزی ۴ عامل اصلی وجود دارند. مواد رنگزا، کالای رنگرزی، مواد شیمیایی کمکی و ماشین‌های مخصوص رنگرزی باید بدانید که رنگرزی با رنگ کردن متفاوت است. هنگام رنگ کردن پارچه‌ ها سطح پارچه با رنگ پوشش داده می‌شود اما در رنگرزی لباس در یک فرایند شیمیایی رنگ به بافت مولکولی پارچه نفوذ می‌کند و رنگ پارچه را طوری تغییر می‌دهد که در برابر شستشو، سائیده شدن و یا نور ثبات لازم را داشته باشد. 

سفارش آنلاین خشکشویی الماس لاندری

خدمات رنگرزی لباس 

امروزه با توجه به هزینه بالای تعویض مداوم لباس ‌ها افراد زیادی به رنگرزی لباس روی آوردند. با استفاده از این خدمات می ‌توانید لباس ‌های رنگ ‌و رو رفته گذشته را مجدد استفاده کنید. برای اینکار بهتر است یک خشک شویی مورد اعتماد پیدا کنید و از خدمات رنگرزی لباس آن استفاده کنید. 

نحوه رنگرزی لباس در خشکشویی آنلاین

رنگرزی لباس در خشکشویی آنلاین بسیار ساده است. به دلیل این ‌که عمده کار به ‌صورت اتوماتیک انجام می‌شود. لباس‌هایی که برای رنگ شدن آماده اند. با توجه به نوع رنگ تفکیک می ‌شوند. در داخل ماشین قرار می‌گیرند و مواد رنگی در محفظه ‌ای مخصوص ریخته می‌شود. ماشین فرایند رنگ کردن را شروع می‌کند و به همین سادگی بعد از انجام مرحله رنگ کردن باید اجازه داد تا لباس‌ها خشک شوند بعد از خشک شدن یک ‌بار با آب شستشو داده می‌شوند تا رنگ لباس کمی متعادل شود. خشک‌ شویی الماس الندری این کار را با کیفیت بالایی به شما ارائه می‌دهد. 

انواع رنگرزی لباس 

رنگرزی لباس در انواع مختلفی انجام می ‌شود که در ادامه این مقاله آن ‌ها را بررسی می‌کنیم. 

رنگرزی به روش سنتی

 در مدل سنتی از وسایلی مانند پاتیل، دماسنج، هم زن و رنگ ‌های طبیعی که پایه گیاهی یا معدنی دارند استفاده می‌ شود. در رنگرزی سنتی رنگزا ها طبیعی هستند. مانند روناس، قرمزدانه، پوست بعضی از میوه‌ها، چای و قهوه. در این روش ممکن است رنگ به صورت کامل به تمامی قسمت‌ ها نرسد. همچنین ممکن است رنگ به ‌دست ‌آمده با چیزی که ما انتظار داریم متفاوت باشد. 

رنگرزی به روش صنعتی 

با توجه به این ‌که امروزه ماشین ‌آلات رنگرزی بسیار پیشرفت کرده‌ اند. عملیات رنگرزی نسبت ‌به قبل ساده‌ تر انجام می‌شود. در این روش از رنگ‌ های شیمیایی و مصنوعی استفاده می‌شود. نسبت‌ به رنگ‌ های طبیعی ماندگاری و دوام کمتری دارند. رنگ کردن لباس ‌ها در خشک شویی بیشتر توسط ماشین ‌آلات به ‌روز و دستگاه‌ های مدرن انجام می ‌شود. با توجه به این ‌موضوع رنگ با کیفیت بالاتری به بافت پارچه منتقل می ‌شود.

چرا باید رنگرزی لباس های خود را به الماس الندری بسپاریم ؟

الماس الندری با داشتن تجربه و سابقه فراوان در انجام فرآیند رنگرزی در خدمت شما عزیزان است. می توانید به راحتی و به صورت آنلاین منسوجات مورد نظر خود را برای رنگرزی به ما بسپارید. استفاده از مواد درجه یک و ماشین آلات با کیفیت این امکان را برای ما فراهم کرده است تا در خواست شما را به بهترین نحو انجام دهیم.

قیمت و هزینه رنگرزی انواع لباس در خشک شویی

انواع لباس را میتوان با استفاده از روش های خانگی رنگ کرد. اما با توجه به اینکه این کار نیاز به مهارت و استفاده از مواد مناسب و دستگاه های مدرن دارد، پیشنهاد ما سپردن لباس های خود به خشکشویی الماس لاندری است. ما این اطمینان را به شما می دهیم که تمام خدمات رنگ کردن لباس با قیمت مناسب در خشکشویی الماس صورت می گیرد. هزینه و قیمت رنگ کردن لباس با توجه به نوع و جنس لباس ( پیراهن، شلوار، کت، مانتو، پالتو، بارانی و …) ، مواد رنگرزی، دقت و نوع خدمات انجام شده در خشکشویی الماس الندری بسیار متفاوت است.

رنگرزی و رنگ کردن لباس در تهران

با این که می توان لباس ها را در منزل رنگ کرد، اما با توجه به اینکه رنگرزی نیاز به تجربه و مهارت دارد. و همچنین جنس لباس برای رنگ کردن اهمیت بالایی دارد، پیشنهاد می کنیم لباس هایی را که خیلی دوست دارید، برای رنگرزی به خشکشویی  بسپارید. تا با استفاده از مواد مرغوب و دستگاه های به روز، رنگرزی به بهترین شکل ممکن برای شما انجام شود. خدمات رنگرزی  در تهران به ما کمک می کند. تا بتوانیم با رنگ کردن آن لباس ها، دوباره از آنها استفاده کنید. خشکشویی الماس لاندری ارائه دهنده خدمات رنگرزی در تهران در کنار شما است.

نحوه رنگرزی با مواد شیمیایی

همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم در رنگ کردن لباس از نوع صنعتی از رنگ‌های شیمیایی استفاده می‌شود. رنگ کردن لباس‌ها با مواد شیمیایی علاوه بر اینکه سبب ثبات رنگ منسوجات می‌شود سبب می‌شود که رنگ لباس کیفیت به خصوصی داشته باشد. بسیاری از افراد تمایل دارند که لباسها خود را خوشدان در منزل رنگ کنند تا از کیفیت آن لباس‌های رنگ شده خود اطمینان داشته باشند. از این رو اگر شما تمایل دارید که لباس‌های خود با استفاده از مواد شیمیایی در منزل رنگ کنید می‌توانید این گونه رنگ‌ها را که به آن‌ها رنگ‌های الیاف لباس می گویند از عطاری‌ها تهیه نمایید. حال در ادامه به توضیح شیوه رنگ کردن البسه با مواد شیمیایی می‌پردازیم. برای این کار طبق مراحل و روش‌های زیر باید عمل کرد:

در اولین مرحله باید رنگ تهیه شده را در داخل آب جوش بریزید تا حل شود. به عنوان مثال برای رنگ کردن یک شلوار مردانه ۱۵ کیلوگرم رنگ کافی می‌باشد.
مرحله بعد باید لباس مورد نظر خود را در داخل محلول آب و رنگ تهیه شده بریزید. سپس باید به این محلول به ازای هر لیتر آب یک قاشق چای خوری نمک یا معادل ۱۰ گرم نمک اضافه نمایید. سپس این محلول حاوی لباس را باید روی شعله بگذارید و اجازه دهید که محلول و لباس با هم به مدت ۳۰ الی ۴۵ دقیقه بجوشند. لازم به ذکر است که در این قسمت باید توجه داشته باشید که رنگ و لباس را باید خوب زیر و رو کنید تا همه جای لباس مود نظر به صورت یکنواخت رنگ بگیرد.
در مرحله بعد پس از اینکه مشاهده کردید که رنگ به طور کامل جذب لباس شده است می‌توانید ظرف را تخلیه کنید. پس از این کار می‌توانید لباس را خوب با آب سرد شستشو دهید تا آب کاملاً صاف شود. در این مرحله لباس ما کاملاً رنگ شده است و پس از خشک شدن آماده است که مجدداً آن را استفاده کنیم. در این قسمت لازم است نکته‌ای را یادآوری کنیم. برای اینکه رنگ لباس شما ثابت باشد بهتر است پس از اینکه رنگ کردن لباس شما به اتمام رسید یک ظرف از آب داغ بردارید و به آن یک استکان سرکه اضافه کنید و لباس رنگ کرده خود را به این محلول آب و سرکه اضافه کنید. بگذارید لباس شما در این محلول به مدت ۳ ساعت خیس بخورد و سپس آن را بشویید. همچنین نکته دیگری که قابل توجه این است که برای اینکه رنگ لباس شما دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشد بهتر است لباس خود را با آب سرد و شامپو بشویید.

ثبت سفارش تلفن تماس ۰۲۱۴۴۶۶۸۸۳۵ پشتیبانی آنلاین